Ta strona używa plików cookies, dowiedz się więcej
Kancelaria Adwokacka
Biuro Kraków

Godziny otwarcia / Poniedziałek – Piątek / 09:00 – 17:00

Zadzwoń do nas +48 607 189 100

Image Alt

Aktualności

Podajmy do wiadomości Naszych klientów, iż zarządzająca kancelarią adw. dr Paulina Witczak-Bruś, specjalizująca się w prawie medycznym, z sukcesem dochodzi roszczeń dotyczących zapłaty odszkodowania i zadośćuczynienia za szkody wyrządzone przez preparat AQUAfilling Bodyline (występujący także pod nazwą: Los Deline) – wykorzystywany do zabiegu powiększania piersi. Kancelaria prowadzi postępowania sądowe pozostając w bezpośrednim kontakcie z biurem Rzecznika Praw Pacjenta oraz organami ścigania na terenie całego kraju. Wszystkie poszkodowane pacjentki zapraszamy do kontaktu z kancelarią.   Image by ArtPhoto_studio on Freepik  

Z radością informujemy o dalszych sukcesach Kancelarii adw. dr Pauliny Witczak-Bruś w dochodzeniu roszczeń z tytułu "kredytów frankowych". Uwzględniając roszczenie Klientów Kancelarii Sąd Okręgowy w Częstochowie ponownie nie miał wątpliwości, że pozwany Bank nie wypełnił ciążącego na nim obowiązku informacyjnego. Informacja o ryzyku wzrostu wysokości raty, jak i kapitału pozostałego do spłaty, powinna być możliwa do uzyskania w dacie zawarcia umowy. Przekaz kierowany do konsumenta powinien być jasny i zrozumiały – poprzez wskazanie na nieograniczone ryzyko walutowe, które pozwany przerzucił na Powodów. Zdaniem Sądu przyjęta w umowie (a dokładnie – wprowadzona przez Bank) konstrukcja przeliczeń (waloryzacji) kredytu prowadzi do wniosku, że

Z radością informujemy, iż zarządzająca kancelarią adwokat dr Paulina Witczak-Bruś udzieliła kolejnego wywiadu, tym razem dla radia Chilli ZET, podczas którego miała miejsce promocja książki „Surogacja – prawne aspekty macierzyństwa zastępczego”. Macierzyństwo zastępcze to hasto, które w polskim systemie prawnym nie istnieje. Czy surogacja jest nielegalna? Gdzie wyjeżdżają pary, żeby podpisać umowę na tą usługę? Co w momencie, kiedy dziecko urodzone na podstawie takiej umowy okaże się niepełnosprawne? Czy dziecko urodzone przez surogatkę ma pełnię praw obywatela polskiego? Na tak postawione przez redaktora Jeremiego Pedowicza pytania odpowiada adwokat dr Paulina Witczak-Bruś. Zapraszamy do odsłuchania pełnej audycji, która ukazała się w formie podcastu w serwisie Spotify pod tytułem "Surogacja

Kancelaria adwokacka adw. dr Pauliny Witczak-Bruś odniosła kolejny sukces, wygrywając sprawę o ustalenie nieważności umowy kredytu konsolidacyjnego i zasądzenie od pozwanego Banku na rzecz strony powodowej kwoty przekazanej przez powoda na rzecz pozwanego w wykonaniu nieważnej umowy kredytu konsolidacyjnego - jako świadczenia nienależnego, spełnionego na podstawie nieważnej umowy z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia.  

Adwokat dr Paulina Witczak-Bruś uzyskała kwalifikację "Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych". Walidacja została przeprowadzona zgodnie z wymogami określonymi w Obwieszczeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 4 grudnia 2018 roku w sprawie włączenia kwalifikacji rynkowej "Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych" do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (M.P. 2018 poz. 1198). Szkolenie zostało zakończone egzaminem, z którego adw. dr Paulina Witczak-Bruś uzyskała ocenę bardzo dobrą. Instytucją certyfikującą była Konfederacja Lewiatan.

Zarządzająca kancelarią adw. dr Paulina Witczak-Bruś, specjalizująca się w prawie medycznym, prowadzi postępowania o zapłatę odszkodowania i zadośćuczynienia za szkody wyrządzone przez preparat AQUAfilling Bodyline – wykorzystywany do zabiegu powiększania piersi. Preparat AQUAfilling Bodyline (występujący także pod nazwą: Los Deline) podany w miejsce poddane zabiegowi dewastuje okoliczne tkanki i trwale uszkadza mięśnie – powodując migrację preparatu, zrosty i zwapnienia, co powodować może trwały uszczerbek na zdrowiu. Informujemy, iż kancelaria prowadzi postępowania pozostając w ścisłym kontakcie z biurem Rzecznika Praw Pacjenta.

Adwokat dr. Paulina Witczak-Bruś została wpisana na listę stałych mediatorów sądowych prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie oraz na listę prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Częstochowie. Zarządzająca kancelarią, adw. dr Paulina Witczak-Bruś specjalizuje się w prowadzeniu mediacji dotyczących prawa medycznego; prawa i postępowania cywilnego oraz prawa gospodarczego.

"Sondeo ac polliceor" - po bardzo długiej przerwie, sentencja ta ponownie zabrzmiała w auli Collegium Novum w dniu 10 grudnia 2021 roku, podczas uroczystej promocji doktorskiej dla Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Adwokat dr Paulina Witczak-Bruś w promocji doktorskiej uczestniczyła wraz z promotorem prof. dr hab. Andrzejem Zollem - promocji dokonywał rektor prof. dr hab. Armen Edigarian.

Zarządzająca kancelarią, adw. dr Paulina Witczak-Bruś ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, studia podyplomowe Prawo Medyczne i Bioetyka, z wynikiem bardzo dobrym. Adwokat Paulina Witczak-Bruś przygotowała pracę pod tytułem: "Dopuszczalność wyrażenia zgody na świadczenie medyczne przez pełnomocnika". Studia podyplomowe „Prawo medyczne i bioetyka” organizowane są na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Katedrę Prawa karnego oraz działający w ramach Katedry Zakład Bioetyki i Prawa Medycznego. Cel studiów stanowi zapoznanie uczestników z organizacją systemu ochrony zdrowia w Polsce, w tym zasadami finansowania świadczeń zdrowotnych, prawami i obowiązkami pacjentów oraz pracowników ochrony zdrowia, a także zasadami ich odpowiedzialności cywilnej, karnej i zawodowej.

Adw. dr Paulina Witczak-Bruś, w dniach 2-3 grudnia 2021 roku, wzięła udział w X Kongresie Prawa Medycznego organizowanym przez Polskie Towarzystwo Medyczne. Podczas kongresu przedstawione zostały najnowsze zagadnienia prawa medycznego i bieżące zmiany w prawie. Podczas Kongresu Rzecznik Praw Pacjenta RP przedstawił nowy model rekompensaty roszczeń pacjentów. Dyskusje dotyczyły również tymczasowego zawieszenia prawa wykonywania zawodu lekarza; odpowiedzialności prawnej lekarzy rezydentów i odpowiedzialności karnej ordynatora oddziału za pracę zespołu lekarskiego.